Dziecko bardzo przezywa nawet drobne nieporozumienia i sprzeczki w szkole. Warto przyrzec sie wówczas na jego stan zdrowotny, gdyż możliwe,że to stres jest przyczyną problemów zdrowotnych dziecka. Stres u dziecka alarmuje na wiele sposobów, również takie, które mogą świadczyć o innych chorobach.


Dziecko skarży się na ból głowy

Gdy dziecko często skarży się na ból głowy, powinnaś jak najszybciej udać się do pediatry. Zwróć uwagę, czy pociecha nie wymiotuje zaraz po wstaniu łóżka. Lekarz wówczas będzie mógł zbadać, czy główną przyczyną jest tu stres. Konieczne będą badania ( pomiar ciśnienia, tomografia mózgu).

 

Miewa kłopoty żołądkowe

Dziecko skarży się na bóle brzuszka i wymioty. Na przemian pojawiają się biegunki i zaparcia. Torsje, rozwolnienie i bóle brzucha budzą je w nocy. Wówczas nie odkładaj n później wizyty u pediatry. Lekarz zleci badani krwi i kalu oraz USG brzucha. Prawidłowe wyniki będą świadczyły że powodem kłopotów jest właśnie stres.

Często wychodzi do toalety

Dziecku ciągle chce się siusiu, ale zdarza się również,ze moczy się podczas snu. Niezbędna będzie wizyta u pediatry, który sprawdzi, czy w układzie moczowym nie dzieje się nic niepokojącego.

Drapie się lub ma wysypkę

Nie tylko za swędzenie, zaczerwienienie, czy krostki na ciele, ale też łuszczenie się naskórka na łokciach i kolanach winę ponosi stres. Często, gdy dziecko jest nadmiernie przejęta, właśnie tak znać o sobie daje alergia. Skonsultuj się z pediatrą, który kieruje Twoje dziecko do alergologa lub sam przepisze odpowiednie leki.

Czuje ból w klatce piersiowej

najlepiej od razu zgłosić się do pediatry, nawet, gdy nie ma innych poważnych objawów sygnałów (np. Pociecha nie mdleje i nie ma kołatania sera). Dla pewności, że to nerwica, niezbędne będą badani RTG klatki piersiowej, EKG. Wówczas będzie można wykluczyć wady serca lub kręgosłupa.

---------------------------