EBOOK PDF DOC RTF EPUB MOBI

Zesłany do Cieni poprzez czas i przestrzeń bohater budzi się pewnego dnia w szpitalu na Ziemi. Nie pamięta własnej przeszłości, lecz wie, że grozi mu śmiertelne niebezpieczeństwo. Wysłannicy Amberu usiłują powstrzymać Corwina – prawowiernego spadkobiercę tronu – przed powrotem do prawdziwego świata, gdyż zgodnie z prawem musi on najpierw uporać się z niezwykłą rzeczywistością oraz pokonać demonicznych morderców. Największymi i najgroźniejszymi przeciwnikami okazują się jednak członkowie rodziny królewskiej. Mimo więzów krwi snują intrygi przeciw sobie i nie przebierają w środkach w walce o tron Amberu.

dziwne

 

ROGER ZELAZNY

DZIEWIĘCIU KSIĄŻĄT AMBERU

Pierwszy tom z cyklu „The First Chronicles of Amber”
Tłumaczył: Piotr W. Cholewa
Wydanie polskie: 1999
Wydanie oryginalne: 1970
Rozdział 1
Koszmar zbliżał się ku końcowi, lecz miałem wrażenie, że trwał całą wieczność. Spróbowałem poruszyć palcami u nóg – udało mi się. Leżałem na szpitalnym łóżku i miałem obie nogi w gipsie, ale przynajmniej wciąż je miałem.
Trzykrotnie zacisnąłem i otworzyłem powieki. Pokój przestał mi wirować przed oczami. Gdzie, u diabła, byłem? Po chwili zaćmienie zaczęło ustępować i wróciła mi częściowo pamięć. Przypomniałem sobie długie noce, pielęgniarki i igły. Za każdym razem, kiedy zaczynało mi się nieco rozjaśniać w głowie, ktoś wchodził i coś mi wstrzykiwał. Tak to wyglądało, dokładnie tak. Teraz jednak, skoro przyszedłem już trochę do siebie, będą musieli z tym skończyć. Ale czy skończą?
Chomikuj Książąt Amberu!

Ta strona została znaleziona dzięki :

  • zamienie chomikuj
  • dziewięciu książąt amberu pdf
---------------------------