EBOOK PDF DOC RTF EPUB MOBI

Jedna z najbardziej znanych powieści francuskiego pisarza i dramaturga. Wielokrotnie filmowana.

Profesor Aronnax bierze udział w wyprawie mającej na celu schwytanie morskiego potwora. Okazuje się, że „potworem” jest okręt podwodny dowodzony przez tajemniczego kapitana Nemo.

20000 mil verne

 

Chomikuj 20000 mil podmorskiej podwodnej żegulugi

 

Juliusz Verne  20 000 mil podmorskiej żeglugi

 

Tytuł oryginału francuskiego ,,Vingt mille lieues sous les mers”

Przełożył z języka francuskiego: Bolesław Kielski
Słowo wstępne

Często spotkać się można ze zdaniem, że Juliusz Verne opisał w swej powieści łódź podwodną na wiele lat przed wprowadzeniem w życie żeglugi podmorskiej. Wiele ludzi sądzi, że w epoce, w której żył ten znakomity francuski autor powieści fantastycznych (Verne urodził się w roku 1828), podróże podmorskie były jeszcze takim samym nie urzeczywistnionym marzeniem, jak loty międzyplanetarne. Mniemanie to jest całkowicie błędne, tak jak niesłuszne jest szukanie źródeł powieści Verne’a w samej tylko fantazji autora.

Już na wiele, wiele setek lat przed Verne’em — bo w czasach starożytnych — ludzie marzyli o podniebnych lotach i eskapadach, podmorskich, śnili o ujarzmieniu tych dwóch żywiołów — powietrza i wody — które stały się dostępne człowiekowi dopiero dzięki zawrotnemu rozwojowi techniki, jaki przyniósł wiek XIX naszej ery.

 

 

Ta strona została znaleziona dzięki :

  • www stronywww forall pl
---------------------------