Trzymaj się prosto! Głowa do góry, proste plecy, pierś do przodu – taką postawę powinnaś przybierać jak najczęściej. Biust wtedy prezentuje się ładniej. Taka postawa to także świetny trening dla mięśni tułowia. Gdy się garbisz, biust od razu staje się zapadnięty.

Koniecznie ćwicz! Piersi nie mają mięśni. O ładnym kształcie biustu decydują mocne i elastyczne mięśnie grzbietu i klatki piersiowej. Tylko gimnastyka może pomóc w ich rozwinięciu. Trzymając w dłoniach hantle (1-2 kg), unoś na przemian zgięte w łokciach ręce lub ramionami koła po 6 razy w tył i w przód. Ugnij ręce w łokciach, złącz dłonie i naciskaj jedną na drugą 20 razy. Stojąc przyłóż dłonie do ramion i wykonuj łokciami krążenie po 20 razy w tył i w przód. Połóż na głowie grubą książkę i zrób 12 przysiadów. To znakomite ćwiczenie na wzmocnienie mięśni pleców.

Sporty dla ciebie. Najkorzystniejszy ze sportów to pływanie. Jeśli nie możesz chodzić na basen, spróbuj potrenować w domu: połóż się na brzuchu, unieś klatkę piersiową jak najwyżej, ściągnij łopatki i ruszaj rękami tak jakbyś płynęła żabką. Na wzmocnienie mięśni górnej części ciała, a szczególnie pleców, dobrze wpływają także koszykówka, siatkówka i piłka ręczna.

Pamiętaj o odpowiednim staniku! Tuszuje on niedoskonałości małego biustu. Staniki typu push-up i wonderbra, których miseczki mają specjalne wkładki, podnoszą biust ku górze, przez co wydaje się większy i bardziej krągły. Także staniki usztywnione fizeliną, o przykrótkich ramiączkach, ładnie unoszą biust. Gdy małe piersi straciły jędrność, uniesie je stanik z dość grubego materiału, z wszytymi po bokach fiszbinami. Nie powinien być wykończony gumą na dole. Pod wpływem ciepła guma robi się miękka i zbyt elastyczna, co sprawia, że biustonosz nie unosi piersi. Kupując stanik, weź ze sobą trykotową koszulkę. Pod nią najlepiej widać, czy biustonosz właściwie eksponuje piersi i nie spłaszcza ich.Stanik typu push-up z wszytymi od spodu kieszonkami na wkładki powiększa i unosi biust. Usztywniony od dołu, zapinany z przodu stanik lekko zbliża piersi do siebie i zaokrągla je. Klasyczna “bardotka” z mało zabudowaną górą unosi piersi i optycznie je powiększa. Wonderbra z wyjmowanymi wkładkami podnosi piersi i wizualnie je powiększa

Zwróć uwagę na strój. Kobietom o małych piersiach o wiele łatwiej ubrać się atrakcyjnie niż paniom o obfitym biuście. Do twarzy im w fasonach ze zbluzowaną górą, z marszczeniami i drapowaniami, pod którymi piersi wydają się pełniejsze. Powiększą je także inne detale stroju: krótkie rękawy z mankietami, poziome linie na wysokości biustu oraz plisy i lamówki kończące się na linii biustu, ubiory o podwyższonej talii, sukienki z karczkiem.

Ta strona została znaleziona dzięki :

  • may biust
---------------------------