Ostatni miesiąc w roku to sezon, w którym rozpoczyna się definitywnie sezon narciarsko-snowboardowy i hobbyści białego wariactwa z całej Polski liczą dni i minuty do chwili, w której będą mogli nareszcie pozjeżdżać. Nasze polskie stoki są każdego roku porządniej zaadaptowane do przyjęcia zimowych entuzjastów uruchamiając zaawansowane wyciągi czy gwarantując naśnieżanie i infrastrukturę gastronomiczną dla zwiedzających.

Zaleca się jednakże przed udaniem się na pierwszą tegoroczną zimową przygodę przetestować jakość swojego wyposażenia gdyż nawet najmniejsze niedopatrzenie może być powodem problemów czy całkowicie poważnego utrapienia. Przed zastosowaniem, deski i narty trzeba złożyć do sprawdzonego serwisu w sprawie naostrzenia krawędzi i nawoskowania powierzchni ślizgowej. Pomaga to w łatwiejszym przesuwaniu się po trasie i przeciwdziała nieplanowanym zablokowaniom.

Należałoby także wyposażyć się w dopasowaną do tych warunków odzież. Godzi się mieć w pamięci, że dzieci i młodzież do lat 16 mają obowiązek mieć ubrane kaski ochronne, jakkolwiek najlepiej, jeżeli i dorośli mają je ubrane, gdyż są one najdoskonalszym zabezpieczeniem czaszki podczas upadku i mogą uchronić nas przed nieszczęsnym wypadkiem. Analogicznie istotnym składnikiem oprzyrządowania jest kostium, który pomaga utrzymać nam jednakową ciepłotę ciała, równolegle zapobiegając nadmiernemu zgrzaniu oraz wychłodzeniu, taki jak np. bielizna termoaktywna.

Nawet jeśli zjeżdżamy niezmiernie pewnie to można się łatwo na stoku zaziębić i nabawić kataru czy poważniejszej choroby, poprzez wyeksponowanie się na ziąb bez odpowiedniej ochrony.

Odpowiedni ekwipunek i zdrowy rozsądek to zapewnienie bezpieczeństwa i porządnej zabawy na każdym stoku czy to w naszym kraju czy poza jego granicami i gdyby wszyscy stosować będziemy się do zasadniczo przyjętych reguł to naturalnie każdy nasz zjazd przyniesie nam niczym nie zaburzoną frajdę.

---------------------------